Educatoare gradinita

SOS SATELE COPIILOR ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Colaborarea cu educatoarea de la grupa in vederea realizarii activitatilor planificate (activitati recuperatorii, de dezvoltare si de exersare a aptitudinilor individuale etc.);
- Medierea relatiilor cu parintii (transmiterea informatiilor despre copil sau a celor de ordin administrativ);
- Supravegherea copiilor la dormitoare.
Tipul programului de lucru:
- Part-time, cu disponibilitate de a lucra dupa-amiaza (13.00-17.00)

CERINTE

- Studii finalizate: liceul pedagogic si / sau facultatea de pedagogie;
- Experienta de lucru cu copiii prescolari – minim 2 ani.
Abilitati si cunostinte necesare:
- Cunostinte de psihopedagogia dezvoltarii;
- Capacitatea de a lucra in echipa;
- Spirit organizatoric si flexibilitate.
Profil personal:
- Intelegator, cooperant, empatic;
- Spirit de raspundere si initiativa;
- Buna capacitate de adaptare

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant si bonuri de masa;
- Posibilitatea de a desfasura activitatea intr-o gradinita cu standarde inalte;
- Sansa de perfectionare intr-o organizatie de nivel international.
Ne mai poti contacta si la: fax la: 021-668.00.72, catalina.buzdugan@sos-satelecopiilor.ro, pana cel tarziu in data de
27.03.2008.
Numai candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu.

Noi oferim o familie copiilor ajunsi in dificultate, ii ajutam sa-si cladeasca singuri un viitor si contribuim la dezvoltarea comunitatilor in care ei traiesc.
SOS Satele Copiilor s-a cladit pe baza unor convingeri si atitudini fundamentale, ce reprezinta esenta succesului nostru. In indeplinirea misiunii noastre, urmatoarele valori durabile ne ghideaza actiunile, deciziile si relatiile:
CURAJ
ANGAJAMENT
INCREDERE
CREDIBILITATE