EDITOR PORTAL ONLINE

S.C. Rentrop & Straton - Grup de Editura si Consultanta in Afaceri S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identificarea si redactarea articolelor pe anumite teme;
Optimizarea si urmarirea rezultatelor;
Coordonarea altor autori.

CERINTE

Cunostinte SEO;
Bune cunostinte de redactare a unui text;
Cunoasterea limbii romane;
Capacitatea de a coordona si de a urmari activitatea mai multor persoane.

BENEFICII OFERITE

Program de lucru flexibil;
Conditiile financiare se discuta la interviu.

Grupul de Editura si Consultanta in Afaceri Rentrop & Straton este o societate mixta romano-germana infiintata in anul 1995, care beneficiaza de experienta de peste 20 de ani pe piata germana de carte de afaceri si de consultanta a partenerului german, VNR - Verlag für die Deutsche Wirtschaft. Rentrop&Straton ofera partenerilor sai informatii de specialitate si consultanta in afaceri din domeniile: contabilitate, fiscalitate, legislatia muncii, asigurari sociale, resurse umane, management scolar, juridic, management, idei de afaceri, afaceri la cheie.