Editor Evenimentul Zilei Online

Ringier Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- stabileste, contacteaza si mentine legatura permanenta cu institutiile reprezentative si interlocutorii competenti care ii pot furniza informatiile necesare redactarii articolelor; stabileste relatii noi
- colecteaza, verifica si prelucreaza informatiile obtinute
- redacteaza materiale proprii, asigurand impartialitatea relatarii
- propune variante de ilustrare pentru articole proprii
- preda articolele cu respectarea termenelor stabilite
- urmareste evolutiile ulterioare in problemele abordate
- reprezinta si promoveaza imaginea Capital in relatiile cu persoanele fizice si juridice
- urmareste derularea evenimentelor din domeniul pe care il monitorizeaza
- consulta literatura de specialitate, se informeaza permanent in legatura cu domeniul de care se ocupa

CERINTE

Candidatul ideal are cultura economica, cultura generala
experienta in editare, cunostinte solide de gramatica limbii romane, cunostinte de limba engleza (profil economic) si cunostinte editare ilustratii foto (photoshop, paint).
Trebuie sa aiba abilitati de bun comunicator

Ringier Romania is the leader of the print media market with over 15 titles, each ranking in the top in their category. The company\\\\\\\\\\\\\\\'s publications portfolio in Romania includes Capital, Evenimentul Zilei, Libertatea, Compact, Bravo, Bravo Girl, Bolero, Libertatea pentru femei, Lumea femeilor, TV mania, TV Satelit and Unica. Ringier Romania is part of the Ringier Group, the largest print media company in Switzerland with subsidiaries in Central and Eastern Europe and Asia. Ringier publishes over 40 titles in 7 countries.