Editor de Continut

Geve Com

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce vei face:
1. Vei crea conţinut nou şi vei optimiza descrierile actuale ale produselor din site, într-o manieră interesantă, inedită şi atractivă pentru prietenii noştri meseriaşi.
2. Vei contribui la realizarea calendarelor de conţinut pentru canalele de promovare online (articole, postări pentru reţelele de socializare, conţinut newsletter, mesaje campanii)
3. Vei fi micul nostru Hennessey, participând activ la realizarea şi prelucrarea imaginilor de produs;
4. Vei estima, planifica şi prezenta evoluţia activităţii tale de content editing;
5. Foarte important, vei găsi cea mai bună cale de a lucra cu fiecare coleg în parte, astfel încât toată lumea sa fie unită, motivată şi orientată către rezultat;

CERINTE

Ce vrem să ştim noi despre tine:
1. Eşti tânăr, dinamic şi capabil sa lucrezi într-o echipa eterogenă;
2. Disponibil full time, 8.30 - 17, pentru a da naştere unor concepte creative, unice şi memorabile;
3. Online-ul şi, în general, lucrul pe un PC, sunt pentru tine la fel de “naturale” ca electricitatea publică;
4. Te dai pe Google şi ai cunoştinţe despre motorul de căutare sau cum functionează SEO. Nu-i musai, dar te / ne-ar ajuta;
5. Chiar dacă nu eşti mini-tehnicus, înveţi repede, fără dădacă. Nici noi nu ne-am născut cu nomex, proban sau tyvek în vocabular,
dar am priceput rapid cu ce se mănâncă. Sau poartă...
6. Ştii să scrii serviciu , nu servici, iar când ai dileme, foloseşti liniştit dexonline.ro sau orice variantă ajutătoare. Alegerea ta, numai “servici” să nu iasă.
7. Când sună telefonul şi auzi “Hello, is this…?”, poţi purta o conversaţie fluentă în limba vorbitorului;
8. Valabil şi în scris. Nu, google translate nu se pune, deşi apreciem eficacitatea;
9. Îţi plac lucrurile bine făcute, p â nă la capăt, şi vrei sa eviţi greşelile pe cat posibil. “Las-o bă, că merge-aşa”, ai lăsat-o pentru Dorel;
10. A nu se înţelege că nu ne place de Dorel;
11. A plăcea ≠ a angaja;
12. Obişnuieşti să discuţi deschis, să feliciţi dar şi să aduci corecţii.
13. Poţi fi şi t â năr(ă), dinamic(ă) şi capabil(ă), nu suntem sexişti. Dar erau parcă prea multe (ă)-uri de pus;
14. Şi, mai ales, poţi uita liniştit(a) de cravată la birou, dar nu şi de cei şapte ani de-acasă;

BENEFICII OFERITE

Ce oferim:
1. Posibilitatea de a participa într-un proiect ambiţios, în continuă creştere;
2. PC cu ecran wide
3. Prânz la iarba verde, dacă bucătăria noastră te plictiseşte;
4. Salariu fix + tichete de masă;
5. Corectitudine (beneficiile salariale le vei primi la timp, de fiecare dată!);
6. Cărţi de vizită cu poza ta;

GTools (www.gtools.ro) reprezinta divizia online a firmei Geve Com, companie cu traditie pe piata romaneasca de scule si echipamente profesionale pentru constructii si industrie. Cu o vechime de peste 17 ani in domeniu, Geve Com a participat in numeroase proiecte de constructie si infrastructura, atat din capitala cat si din tara . Fie ca a fost vorba de principalele mall-uri bucurestene (Afi Cotroceni, Plaza Romania, Sun Plaza etc.), de centre rezidentiale (Ansamblul Rezidential Stejarii, Oxford Residence, Evo Casa etc. ), lucrari de infrastructura rutiera (centura Bucuresti, autostrada Bucuresti - Pitesti, Bucuresti - Constanta) sau agrement (Stadionul National Lia Manoliu), am reprezentat, de fiecare data, un partener stabil si de incredere.