Editor concerte

PORT Computer Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Editarea concertelor/festivalurilor de muzica care se desfasoara atat in Bucuresti cat si in tara pentru site-ul www.port.ro
- Introducerea acestor evenimente in timp real pe site, cu detalii despre mesaj, noutati si date generale ale acestora.
- Recomandarea celor mai importante evenimente muzicale.
- Intretinerea relatiilor cu sursele existente de organizare a evenimentelor (producatori, distribuitori, cluburi, artisti, etc).
- Mentinerea si refresharea bazei de date specifice pentru sectiunea Concerte/ evenimente muzicale
- Identificarea de noi surse de organizare a acestora.
- Stabilirea parteneriatelor media.

CERINTE

- Studii superioare (preferabil finalizate)
- Operare PC
- Buna capacitate de lucru in echipa
- Abilitati de redactare texte
- Buna capacitate de comunicare, colaborare
- Seriozitate.

BENEFICII OFERITE

Salariu net: 800 RON primele 3 luni

PORT Computer - este o societate pe actiuni, americano - maghiara creata in 1995. In prezent detine in Ungaria cea mai mare baza de date cuprinzand informatii culturale, fiind un puternic furnizor de date pe piata interna de Internet. PORT Computer Romania, infiintata in august 2000, este reprezentanta acestei companii in Romania. Site-ul port.ro a fost lansat in iunie 2001.