Editor

PORT Computer Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Intretinerea si dezvoltarea Sectiunii Festivaluri prin:
- Identificarea de noi festivaluri si alte evenimente culturale, precum si introducerea informatiilor despre acestea pe site-ul www.port.ro.
- Redactarea textelor pentru descrierea si recomandarea acestor evenimente.
- Contactarea organizatorilor in vederea stabilirii de parteneriate media, precum si urmarirea derularii acestora.
2. Verificarea, dezvoltarea si, dupa caz, modificarea bazei de date la Sectiunea restaurante
- Redactarea textelor pentru descrierea si recomandarea localurilor.
- Contactarea managerilor de restaurante/cluburi in vederea stabilirii de parteneriate media, precum si urmarirea derularii acestora.
3. Editare foto pentru evenimentele recomandate in Sectiunile Festivaluri, Restaurante si Recomandari

CERINTE

- Studii superioare (preferabil finalizate sau in curs de finalizare)
- Operare PC
- Abilitati de redactare texte
- Atentie la detalii
- Limba engleza nivel mediu
- Buna capacitate de comunicare, colaborare
- Seriozitate

BENEFICII OFERITE

Salariu: 700 RON in primele 3 luni

PORT Computer - este o societate pe actiuni, americano - maghiara creata in 1995. In prezent detine in Ungaria cea mai mare baza de date cuprinzand informatii culturale, fiind un puternic furnizor de date pe piata interna de Internet. PORT Computer Romania, infiintata in august 2000, este reprezentanta acestei companii in Romania. Site-ul port.ro a fost lansat in iunie 2001.