ECONOMIST ¿V CONTABIL (contabilitate financiara si de gestiune)

ALGERNON IMPEX S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿X Contabilitatea intrarilor si iesirilor de bunuri (materiale, marfuri, mijloace fixe, etc.) si servicii, importurilor si exporturilor, dupa caz;
¿X Contabilitatea operatiunilor de incasari si plati efectuate atat cu numerar cat si prin conturile bancare;
¿X Intocmirea periodica a diverselor raportari:
¿¿ compararea periodica a soldurilor cu clientii neincasati in termen;
¿¿ participarea la inventarierea patrimoniului si inregistrarea operatiunilor privind diferentele constatate, intocmirea Registrului inventar si formularea: deciziei de inventariere, procesului-verbal de inventariere; respectarea normelor interne si cele legale privind exercitiul inventarierii anuale; etc.

CERINTE

¿X Nivelul studiilor: studii economice superioare - absolvent al facultatii de finante contabilitate sau contabilitate si informatica de gestiune
¿X Cursuri de pregatire: in domeniul financiar-bancar constituie un avantaj;
¿X Aptitudini profesionale: operare PC, MS Office: Word, Excel;