Economist (Trezorerie)

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia raporteaza Contabilului Sef si nu are persoane in subordine.

- plati in lei si valuta catre furnizori, bugetul de stat etc., in sistem electronic si pe suport de hartie;
- alimentari de carduri in lei si valuta;
- evidenta comisioanelor si dobanzilor bancare
- intocmeste situatia zilnica de incasari si plati,
- tine evidenta conturilor de cec-uri; efectueaza alimentarea CEC-urilor limita suma
- intocmeste situatia privind creditele bancare
- verifica dispozitiile de incasare externe si tine evidenta contului de furnizori si a efectelor de comert;
- tine evidenta conturilor de avansuri platite furnizorilor
- tine evidenta impozitului pe venitul persoanelor fizice si juridice nerezidente
- analiza conturilor pentru care tine evidenta
- cash flow (metoda directa si indirecta)

CERINTE

Studii superioare economice (absolvite)
Experienta pe o pozitie similara de minim 3-5 ani
Cunoasterea IAS, IFRS
Buna cunoastere a codului fiscal si a legislatiei financiar contabile
Cunostinte de limba engleza nivel mediu; cunoasterea limbii franceze constituie avantaj
Cunostinte PC: MS Office, Scala - prezinta avantaj
Capacitate de analiza si sinteza
Bune abilitati de comunicare
Capacitate de organizare si de lucru in echipa
Promptitudine, proactivitate, meticulozitate
Rezistenta la stres si disponibilitate la program prelungit

BENEFICII OFERITE

Se ofera un mediu de lucru profesional si un pachet salarial atractiv.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale