Economist Trezorerie

SC Agip Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Inregistrarea contabila zilnica a operatiunilor bancare (lei, valuta, carti de credit);
Derularea relatiilor operative cu bancile ( corespondenta, comunicari diverse, intocmirea tuturor documentelor legate de operatiunile bancare etc.)
Administrarea sistemelor de banking electronic ale societatii ( introducere plati, rapoarte ,etc.);
Intocmirea situatiilor necesare pentru pregatirea raportarilor de trezorerie catre sediul central;
Controlul respectarii conditiilor economice stabilite prin contractele cu bancile cu care societatea are relatii ( comisioane, speze bancare, calculul de dobanzi , chirii POS, banking electronic,etc.)

CERINTE

Absolvent de invatamant superior de profil economic;
Minimum 3 ani de experienta in domeniul financiar contabil;
Cunostinte solide de contabilitate generala;
Cunostinte avansate limba engleza, limba italiana constituie un avantaj;
Experienta operare MS Office, abilitati de utilizarea a unui ERP reprezinta un plus;
Abilitati de comunicare si lucru in echipa;

Agip este marca comerciala a grupului Italian Eni S.p.A, considerat printre cele mai importante companii din lume care activeaza in domeniul petrolier . In Romania, marca Agip este prezenta prin 19 statii de servicii si magazine moderne.