Economist - Senior Accountant

FINE CONSULTING S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evidenta contabila completa;
- Inregistrare in contabilitate a tuturor operatiilor legate de activitatea firmei;
- Intocmire balanta, bilant, deconturi TVA si impozit pe profit, declaratii pentru administratia financiara;
- Intocmire de situatii referitoare la veniturile si cheltuielile firmei;
- Pregatirea raportarilor lunare in conformitate cu prevederile legale si regulamentele companiei;
- Supervizarea tuturor tranzactiilor contabile in concordanta cu regulile locale si cerinţele grupului;
- Stabilirea unor proceduri eficiente şi controlul inregistrarilor contabile;
- Asumarea responsabilitatilor privind problemele legate de taxe, contabilitate si raportari;
- Coordonarea platilor, incasarilor cat si a inventarului;
- Managementul contabil cat si controlul procesului bugetar in vederea controlului si reducerii de costuri, etc.
- Coordonarea emiterii declaratiilor de TVA, impozit pe profit, etc.;

CERINTE

- Absolvent studii superioare de profil;
- Experienta relevanta pe o pozitie similara minim 3 ani;
- Cunostinte solide de contabilitate si legislatie;
- Experienta relevanta in aplicarea legislatiei fiscale, impozite, taxe, finante;
- Cunoasterea standardelor internationale;
- Capacitatea de a elabora analize si planuri de business;
- Gandire analitica si capacitate de sinteza, atentie la detalii;
- Orientare catre rezultate si respectarea termenelor;
- Excelente abilitati de comunicare, de elaborare materiale scrise si sustinere prezentari;
- Capabil sa organizeze si sa planifice activitatile intr-o maniera profesionala;
- Cunostinte de limba engleza sau/si germana la un nivel avansat;
- Cunostinte avansate operare PC / soft de gestiune, contabilitate;

BENEFICII OFERITE

Salariu fix in functie de aptitudini
Oportunitatea de a lucra intr-o echipa de profesionisti ce activeaza intr-o companie tanara aflata in plin proces de dezvoltare
Servicii medicale gratuite

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de consultanta juridica si financiar-contabila