Economist recuperare debite

SC GEALAN ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- postul presupune sustinerea actiunii de recuperare a debitelor partenerilor companiei
- monitorizarea in permanenta a debitelor acestora si a scadentelor
- legatura telefonica permanenta cu partenerii pentru prezentarea situatiei financiare

CERINTE

- cunostinte solide de contabilitate primara
- experienta in utilizarea datelor de contabilitate primara
- studii superioare economice

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant cu posibilitate de crestere dupa epuizarea perioadei de proba

Gealan Romania este subsidiara din Romania a grupului german Gealan Fenster Systeme GmbH, producator de profile din PVC pentru usi si ferestre cu geam termoizolator. A fost infiintata in 1997 avand ca obiect de activitate, in prima faza, comercializarea produselor marca Gealan, din 1999 trecand la productie proprie. In prezent GEALAN Romania detine o cota de piata de aprox. 30% si are cea mai mare notorietate in Romania pe piata ferestrelor termoizolante.