ECONOMIST OPERATIUNI CUMPARARI/ IMPORT

DE SILVA INTERMED SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- achizitioneaza marfuri pentru a le revinde
- solicita cereri de oferta de la furnizori si le ierarhizeaza
- negociaza cu furnizorii pentru obtinerea raportului optim calitate-pret
- mentine relatiile cu furnizorii si rezolva prompt problemele care pot aparea
- urmarireste derularea contractelor semnate
- trebuie sa se informeze asupra tendintelor pietei

CERINTE

--Studii superioare economice(Comert/Relatii Economice Internationale)
-limba engleza - avansat.
-limba franceza - intermediar.
Cunoasterea unei alte limbi de circulatie internationala
reprezinta un avantaj.
- permis de conducere.
- cunoasterea pachetului MS Office
- abilitati de comunicare si negociere
- atitudine dinamica si proactiva

AVANTAJ calcul accize, INTRASTAT, declaratie ambalaje
AVANTAJ experienta declarant vamal, referent vamal
AVANTAJ cunoastere SUPPLY CHAIN THEORY

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului
- bonuri de masa
- transport asigurat

Firma importatoare si distribuitoare produse alimentare de marca.