ECONOMIST MARKETING VANZARI

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
Activitate de marketing - vanzari in cadrul unei companii private de distributie cu o importanta pozitie pe piata.
Responsabilitati:
- Consolidarea unei imagini favorabile pe piata.
- Marirea cotei de piata pentru produsele comercializate.
- Planificarea si efectuarea vizitelor la clienti si raportarea zilnica/saptamanala a rezultatelor.
- Prognoza vanzarilor trimestrial/anual.

CERINTE

-Persoana cu pregatire economica superioara;
-Buna cunoastere si competenta in aplicarea politicilor, tehnicilor si metodelor de marketing si vanzari actuale;
-Capacitatea de a elabora si dezvolta planuri complete de marketing - vanzari;
-Gandirea logica, rezolutiva, creativa;
-Capacitatea de a gestiona activitati complexe si de a lucra in conditii de stress;
-Personalitate puternica cu valori stabile;
-Abilitati de planificare si organizare;
-Abilitati de relationare interpersonala si negociere;
-Dinamism,initiativa si flexibilitate;
-Cunostinte solide si experienta in operarea PC;
-Limba engleza fluent;
-Permis auto categoria B.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant corelat cu criteriile de performanta stabilite si cu rezultatele concrete.
Mediu de lucru dinamic.