ECONOMIST IN COMERT

REMATHOLDING Co. S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Activitatea se desfasoara in cadrul departamentului comercial;
- Contacteaza posibilii furnizori, precum si beneficiarii de produse, oderindu-le informatii de principiu cu privire la activitatea societatii;
- Incheie contracte cu furnizorii,precum si cu beneficiarii;
- Verifica corectitudinea facturilor primite de la furnizori, le vizeaza si le inainteaza compartimentului financiar pentru efectuarea platilor;
- Urmareste in timp incasarea contravalorii marfurilor livrate la beneficiari;
- Rezolva litigiile contractuale cu privire la cantitatea si calitatea marfurilor, in limita competentei acordate de directorul comercial;
- Intocmeste lunar situatia informativa a stocurilor;
- Intocmeste documentatia care insoteste marfa la export;
- Raspunde de executarea contractelor economice de livrare pe fiecare beneficiar extern.

CERINTE

- Obligatoriu absolvent studii superioare economice (comert,marketing,management/administrarea afacerilor, relatii economice internationale-avantaj ASE);
- Operare calculator (word, excel, navigare internet foarte bine);
- Limba engleza: scris/vorbit nivel avansat-obligatoriu
- Limba germana scris/vorbit nivel avansat-obligatoriu;
- Persoana organizata;
- Experienta pe un post similar - minim 2 ani.

S.C. REMATHOLDING CO. S.R.L. a fost infiintata in decembrie 2003 si isi desfasoara activitatea in domeniul recuperarii si reciclarii deseurilor si resturilor metalice si nemetalice. Suntem in topul celor mai apreciati agenti de colectare, prelucrare si valorificare a materialelor reciclabile, iar acest lucru se datoreaza managementului performant si echipei REMATHOLDING. Suntem constienti ca cea mai valoroasa resursa a societatii este resursa umana, careia ii acordam o importanta deosebita incepand cu procesul de recrutare. Fiecare nou angajat da un plus de valoare echipei REMATHOLDING din care te invitam sa faci parte.

Mai multe informatii puteti gasi pe site-ul www.rematholding.ro.

Trimite-ti CV insotit de fotografie!