ECONOMIST DERULARE CONTRACTE IMPORT

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu furnizorii si cu clientii existenti ai companiei si initierea / dezvoltarea de noi relatii cu potentiali furnizori si clienti.
Titularul postului are sarcini de derulare a contractelor, preluare si verificare a comenzilor, urmarirea efectuarii livrarilor,a incasarilor, operatiuni in care i se cer:
- sa isi insuseasca cunostintele teoretice si practice specifice, necesare indeplinirii obiectivului general al postului;
- sa urmareasca in permanenta, cu maxima operativitate rezolvarea problemelor ivite pe parcursul desfasurarii contractelor;
- sa tina legatura cu furnizorii externi si cu clientii interni pentru realizarea in cele mai bune conditii a operatiunilor precontractuale;
- sa raporteze directorului toate situatiile in legatura cu care acesta trebuie sa fie informat pentru derularea in bune conditii a contractelor sau conventiilor cu clientii si furnizorii;
-sa studieze sis a evalueze piata specifica si sa redacteze trimestrial rapoarte de piata necesare fundamentarii afacerilor.

CERINTE

-Studii superioare, preferabil in domeniul economic sau tehnic;
-Permis auto categoria B, minim un an experienta;
-Cunostinte solide si experienta in operarea PC;
-Minim un an experienta in activitati de derulare de contracte;
-Abilitati de comunicare interpersonala si de negociere;
-Competente in domeniul planificarii si organizarii;
-Capacitatea de a gestiona activitati complexe , rabdare si rezistenta la munca in conditii de stres;
-Flexibilitate si eficienta intelectuala in sensul existentei deschiderii pentru acumularea si gestionarea de noi informatii;
-Responsabilitate maxima, disponibilitate si loialitate;
-Atentie la detalii;
-Spirit proactive, gandire si actiune anticipativa si preventiva;
-Limba engleza sau germana fluent;
-Professional look.

BENEFICII OFERITE

- Lucrul intr-o echipa tanara si dinamica
- Baza logistica necesara desfasurarii activitatii
- Pachet salarial atractiv corelat cu performantele;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala intr-un mediu dinamic;
- Acces la programe de perfectionare profesionala.