ECONOMIST DE PROIECT

IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la intocmirea bugetului total estimativ si lunar estimativ pe proiectul la care este alocat;
- Participa la activitatea de intocmire modelare financiara, intocmire cash-flow, studii de fezabilitate, planuri de afaceri, prezentari de proiect, inclusiv la elaborarea documentatiilor necesare accesarii fondurilor structurale UE in cadrul proiectului alocat;
- Calculeaza indicatori economici specifici ai proiectului, inclusiv cei de management financiar la nivelul proiectului;
- Analizeaza executia bugetara; determina abaterile si indeparteaza cauzele;
- Urmareste contractele cu subantreprenorii: derularea contractelor, circuitul documentelor, incadrare in buget, verificarea stadiilor de plata pentru fiecare contract cu subantreprenorii;
- Acorda viza de CFP pe toate facturile aferente contractelor din proiect;
- Intocmeste lunar un raport comparativ bugetat – realizat pe tipuri de cheltuieli, pe fiecare ansamblu / proiect pe care este repartizat.

CERINTE

- Studii superioare economice;
- Experienta minim 3 ani – experienta in urmarirea proiectelor din punct de vedere financiar.
- Cunostinte avansate operare PC (Ms Office);
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii;
- Abilitati de comunicare si organizare.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist si provocator;
Posibilitati de dezvoltare profesionala prin cursuri de specialitate;
Salariu motivant in functie de cunostinte si performanta.;

Numai candidatii care indeplinesc cerintele mentionate vor fi contactati.

IMPACT este o societate comerciala pe actiuni, cu capital integral privat ce activeaza in domeniul dezvoltarii imobiliare. A fost infiintata in anul 1991, prin subscriptie publica. Incepand din anul 1996 este cotata la Bursa Romana de Valori Bucuresti, iar din 1998 este membru al National Association of Home Builders - USA. Participa activ la evenimentele importante din domeniul imobiliar atat din tara cat si din strainatate.
IMPACT este prima companie din tara care a inceput sa construiasca vile in ansambluri rezidentiale.
Principalele categorii de servicii oferite sunt:
- dezvoltarea ¿i contractarea de locuin¿e individuale si apartamente în propriile ansambluri reziden¿iale;
- dezvoltarea ¿i contractarea de spa¿ii de birouri clasa A în Centre de Afaceri.