Economist Control Costuri si Bugete

PSS - Prosoft Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

-implementeaza si monitorizeaza un sistem eficient de urmarire a costurilor pe proiecte
-colaboreaza cu echipa manageriala la intocmirea bugetelor de venituri si cheltuieli; urmareste si verifica periodic incadrarea in aceste bugete
-pregateste si prezinta rapoarte financiare catre managementul companiei
-monitorizeaza din punct de vedere financiar toate activitatile din cadrul companiei (inclusiv managementul riscurilor)
-organizeaza si pregateste studii financiare de fezabilitate
-actualizeaza lunar situatia cash-flow-ului
-coordoneaza lucrarile de analiza financiara
-elaboreaza strategii financiare si de investitii

CERINTE

-studii superioare in domeniul economic
-experienta relevanta in controlling (urmarire bugete, deviatii de costuri si venituri, pachete de raportare lunare si anuale, proceduri de planificare anuala si pe termen lung)
-cunoasterea sistemului de contabilitate romanesc si a legislatiei de specialitate in vigoare
-abilitati de lucru cu sisteme ERP

BENEFICII OFERITE

- sansa dezvoltarii unei cariere in domeniu;
- mediu de lucru placut;
- pachet salarial motivant.

Compania noastra activeaza pe piata romaneasca de peste 10 ani si dezvolta proiecte nationale si internationale in domeniul tehnologiei informatiei, oferind solutii si servicii de calitate pentru industria de retail.