Economist - Contabilitate

Mr. Bricolage Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evidenta contabila generala si intocmire situatii financiare conform legislatiei in vigoare anuale si semestriale;
- Inregistrarea documentelor in programul de contabilitate;
- Introducerea in contabilitate a facturilor de la furnizorii externi;
- Intocmirea situatiei financiar-contabile pana la balanta si bilant;
- Operare plati externe si interne;
- Plata taxelor si impozitelor;
- Urmarirea scadentelor la plata pentru furnizorii externi;
- Intocmirea raportarilor lunare catre Administratia financiara.

CERINTE

- experienta minim 2 ani pe un post similar;
- absolvent(a) A.S.E. - facultatea de contabilitate sau finante;
- cunostinte solide de contabilitate financiara, contabilitate de gestiune, import-export, legislatie in domeniu;
- cunostinte medii de limba englez¿ si/sau franceza (scris si vorbit);
- bune cunostinte operare PC;
- capacitate de lucru in echipa;
- capacitati de comunicare si relationare foarte bune;
- abilitati de lucru cu termene limita;
- capacitate de analiza si sinteza, meticulozitate, responsabil, organizat, atentie la detalii;
- constituie avantaj cunostintele de intocmire a IFRS-urilor.

Lantul international de magazine specializate in desfacerea materialelor de constructii, renovari, reparatii, decoratiuni, gradinarit, Mr.Bricolage, cauta noi membri care sa se alature echipei.