ECONOMIST / CONTABIL (JUNIOR)

A&B FASHION DESIGN

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Completarea ordinelor de plata si a dispozitiilor de plata valutare externe;
- Evidenta casieriei lei/valuta, contabilizare registrul de casa;
- Pregatirea documentatiei pentru vama (dpdv financiar);
- Contabilizarea facturilor de achizitii diverse;
- Contabilizarea extraselor de cont lei;
- Contabilizarea deconturilor angajatilor;
- Gestiunea foilor de parcurs pentru parcul auto.

CERINTE

- Studii superioare finante-contabilitate;
- Experienta minim doi ani, constituie avantaj cunostinte de operare in sistem ERP-CHARISMA
- Initiativa, capacitate de rezolvare a problemelor;
- Persoana organizata, capabila sa isi stabileasca
prioritati si sa lucreze dupa acestea;
- Permis conducere categ. B - avantaj;
- Cunostinte operare PC - MS Office

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru modern, placut si dinamic.
Oportunitati reale de dezvoltare a carierei.
Training de specialitate.

A&B FASHION DESIGN s-a specializat in decursul ultimilor cinci ani in designul de produse de imbracaminte jeans& sportswear. In toamna anului 2006 s-a lansat colectia de Toamna-Iarna 2006-2007 purtand eticheta PIPPER.

Brand-ul PIPPER se adreseaza consumatorului de masa care frecventeaza magazinele de tipul hipermarket sau cash&carry de pe intreg teritoriul Romaniei.

A&B FASHION DESIGN continua sa isi dezvolte si sa isi diversifice in fiecare an colectia pe gamele de produse pentru barbati, femei si copii.

Sediul firmei se afla la capatul cartierului Bucurestii Noi / Sectorul 1.