ECONOMIST/CONTABIL GESTIUNE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evidenta stocurilor , introducerea datelor si prelucrarea tuturor operatiunilor de gestiune (intrari, iesiri);
- Verificarea stocurilor pe fiecare depozit in parte, identificarea si corectarea inadvertentelor;;
- Valorificarea inventarelor efectuate, compensari, propunere treceri pe costuri a diferentelor;
- Evidenta gestiune: intocmire note de intrare receptie,verificare si introducere bonuri de consum, verificare fise de magazie;
- Indosariere acte contabile lunare;
- Intocmeste corect / la termenele stabilite, verifica si reconciliaza rapoarte si situatii, care se refera la documente, date si informatii financiar/contabile de gestiune, legate de responsabilitatile postului, acestea fiind solicitate de conducerea societatii, pentru gestionarea financiara si operationala a companiei;
- Mentinerea la zi a jurnalelor de vanzari si cumparari, ,intocmirea deconturilor de cheltuieli;
- Intocmirea tuturor rapoartelor predefinite si ad-hoc in vederea efectuarii lucrarilor de inchidere de luna/trimestru/semestru/an (rapoarte strict legate de obiectivul postului).

CERINTE

- Limba engleza
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat
- Capacitate de a lucra in echipa
- Ablitati de comunicare si planificare
- Initiativa, perseverenta, dinamism
- Permis de conducere categoria B (avantaj)
- Studii superioare finalizate (studii de specialitate avantaj)
- Minim 2 ani – experienta pe un post similar

BENEFICII OFERITE

Salariul tine cont de experienta si se negociaza in cadrul interviului.