Economist - Contabil

Conventia Nationala a Fundatiilor pentru Tineret din Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati: intocmirea registrului de casa lunar, deconturilor, statelorde plata/rapoartelor/declaratiilor, inregistrarea in programul de contabilitate a extraselor zilnice/lunare, facturare si plati catre furnizori/clienti, realizarea pontajului lunar, intocmirea fiselor de post si a oricaror adeverinte necesare salariatilor, organizarea documentelor contabile pentru arhivare, corespondenta zilnica (facturi si contracte), allte sarcini tinand de activitatea curenta a Secretariatului General si a Departamentelor aferente.

CERINTE

- seriozitate, punctualitate, disciplina, disponibilitate la program prelungit si la munca in echipa;
- licentiat studii superioare economice;
- cunostinte temeinice de contabilitate, fiscalitate si legislatia muncii;
- cunostinte operare programe de contabilitate;
- capacitate ridicată de operare PC (programe utilitare - WORD, EXCEL, OUTLOOK, utilizare INTERNET);
- bune aptitudini de comunicare;
- capacitate de organizare și gestionare a arhivei;
- aptitudini de a lucra in cadrul unor proiect finantate prin fonduri structurale sau de alta natura;
- experiență de cel puțin trei ani pe alte posturi similare;
- domiciliu stabil in Bucuresti
- fara antecedente penale.

BENEFICII OFERITE

posibile prime in functie de realizari; posibilitate participare la seminarii, training-uri de perfectionare, schimburi de experienta, pe cheltuiala angajatorului; posibilitatea decontarii unor cheltuieli aferente realizarii sarcinilor trasate (abonamente transport, combustibil auto, ale costuri).
*Mentiune: plata salariala lunara se va efectua in conformitate cu realizarea intocmai si la termen a sarcinilor trasate in scris sau verbal.

Conventia Nationala a Fundatiilor pentru Tineret - CNFT esteo structura neguvernamentala de/pentru tineret care asigura reprezentarea la nivel central a intereselor a peste 300 de organizatii neguvernamentale de tineret de nivel local, reprezentate in cadrul fundatiilor judetene pentru tineret membre din toata tara.
Scopul principal al CNFT este de a actiona pentru cresterea participarii active a fundatiilor judetene pentru tineret membre la viata comunitatilor in care acestea activeaza, precum si de a sustine si promova interesele comune ale acestora la orice nivel.
CNFT este membru cu drepturi depline al Consiliului Tineretului din Romania - CTR, principala platforma de reprezentare de interes național ce reuneste majoritatea organizatiilor neguvernamentale de tineret de nivel national, organizatii neguvernamentale de tineret afiliate international, fundatii judetene pentru tineret/organizatii neguvernamentale de tineret nivel judetean, unica structură neguvernamentală de tineret recunoscută ca membru al Forumului European al Tineretului.