ECONOMIST CONTABIL

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Economist in domeniul contabilitatii financiare si de gestiune, cu atributiuni in pregatirea misiunilor de audit finnaciar

CERINTE

absolvent al facultatii de informatica si contabilitate de gestiune (ar fi de preferat sa aiba experienta in domeniul contabilitatii financiare, de gestiune, si auditului financiar); experienta si cunostinte de fiscalitate (in special in domeniul TVA, verificare jurnale vanzari/ cumparari, declaratii fiscale);
cunostinte solide de operare pe calculator (Microsoft Office), dar si de operare in soft-uri de contabilitate (in special, sistemul informatic Platphorma, sau ERP Senior Software);
experienta practica in pregatirea salarizarii, gestionarea corespondentei;
cunostinte si experienta in domeniul contabilitatii de gestiune si manageriale, precum si in domeniul verificarilor in auditul financiar;
capacitate si dorinta de acumulare de noi cunostinte in domeniu; spirit de lucru in echipa; persoana descurcareata si comunicativa