Economist Contabil

SC HR SERVICES & SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- receptionarea, verificarea si arhivarea documentelor de contabilitate primara aferente punctelor de lucru alocate;
- furnizarea catre punctele de lucru a documentelor cu si fara regim special;
- inregistrarea operatiunilor de trezorerie (casa, banca, avansuri spre decontare);
- evidenta clienti/furnizori;
- evidenta solduri;
- emiterea si prelucrarea de rapoarte specifice conform regulilor companiei si solicitarilor contabilului sef.

CERINTE

- studii superioare cu profil economic finalizate si disponibilitate pentru program 8 ore/zi;
- minim 3 ani experienta profesionala intr-un post similar;
- foarte buna cunoastere a utilizarii calculatorului (pachetul MS Office, obligatoriu Excel);
- nivel bun de cunoastere al limbii engleze;
- excelente abilitati de relationare si comunicare;
- cunoasterea WizzCount poate reprezenta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este o companie multinationala cu sediul central in Bucuresti si peste 100 puncte de lucru la nivel national. Se ofera contract de munca pentru perioada nedeterminata, pachet salarial atractiv.

Fondata in anul 2004, HR SERVICES & SOLUTIONS este o companie care ofera servicii de recrutare si selectie de personal, precum si servicii de executive search, caracterizate prin integritate si confidentialitate depline. Cheia succesului nostru consta in evaluarea corecta a nevoilor partenerilor nostri si identificarea talentelor de top. Noi cautam lideri care sunt vizionari si care pot conduce oamenii cu pasiune.