Economist/ Contabil

Germanos Telecom Romania SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistrarea extraselor de cont pentru toate conturile deschise la banci in lei (confirmari ordine de plata de la clienti, confirmari foi de varsamant, inregistrare ordine de plata, inregistrarea diverselor tranzactii de incasare si plata din extrasele de cont, verificarea transferului documentelor in contabilitate ;
- Inregistrarea tranzactiilor privind evidenta obiectelor de inventar (NIR si bon de consum) ;
- Inregistrarea mijloacelor fixe;
- Intocmirea ordinelor de compensare, inregistrarea acestora in sistem ;

CERINTE

- Studii medii/superioare economice
- Cel putin 2 ani experienta de lucru in domeniul privat, de preferat intr-o companie multinationala
- Cunostinte operare calculator ( Windows, MS Office);
- Cunostinte SAP-constituie un avantaj;
- Capacitate de analiza, spirit de echipa, initiativa.

BENEFICII OFERITE

- Se ofera un pachet salarial motivant, mediu de lucru placut, oportunitatea de a dezvolta o cariera.

Suntem o companie internationala aflata intr-o continua dezvoltare, dealer COSMOTE, avand in Romania peste 120 de magazine care comercializeaza telefoane mobile si accesorii, baterii speciale, calculatoare, aparate foto, alte produse electronice.