ECONOMIST CONTABIL

MELLON ROMANIA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dorim sa se alature echipei noastre o persoana dinamica, deschisa si flexibila care va avea urmatoarele responsabilitati:
- Mentinerea unei stranse legaturi cu firma de contabilitate si consultanta juridica (outsourcing);
- Intocmirea documentelor primare si inregistrarea lor in contabilitate;
- Intocmirea jurnalului de vanzari/jurnalului de cumparari;
- Intocmirea registrului de casa in lei;
- Inregistrarea si gestionarea deconturilor de cheltuieli;
- Urmarirea incasarilor si platilor;
- Realizarea inventarelor (mijloace fixe, obiecte inventar, bunuri);
- Evidenta stocurilor;
- Intocmirea documentatiei aferenta platilor bancare: ordine de plata, retragere numerar etc.

CERINTE

- Studii economice superioare finalizate, de preferinta finante ¿ contabilitate;
- Limba engleza - obligatoriu nivel mediu / avansat;
- Experienta de lucru intr-un post similar;
- Bune cunostinte de legislatie contabila si fiscala;
- Bune cunostinte operare PC;
- Persoana ordonata, atenta la detalii, cu capacitati dezvoltate de analiza si sinteza, capabila de prioritizarea activitatilor.

BENEFICII OFERITE

Negociabila

Comercializare si service produse si servicii bancare, telecomunicatii.