ECONOMIST CONTABIL

Remat Bucuresti Sud S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- inregistare operatiuni financiar-contabile;
- intocmire si verificare state de plata;
- intocmire declaratii catre bugetul de stat si cel local;
- control financiar intern;
- relatia cu banca;

CERINTE

- absolvent studii superioare in domeniul financiar-contabil;
- cunostinte contabilitate generala;
- experienta in domeniul financiar-contabil minim 1 an (note contabile, balante, salarizare, declaratii);
- cunostinte Word, Excel;
- experienta de lucru in sisteme de contabilitate (avantaj WIZCOUNT,WIZSALARRY );
- bune cunostinte legislative;
- permis B (constituie avantaj);
- limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant;
- prime in functie de realizari;
- tichete de masa;
- formare profesionala.

S.C. REMAT BUCURESTI SUD S.A. este o societate cu capital privat ce activeaza in domeniul recuperarii materialelor reciclabile, ocupand un loc important pe aceasta piata. Evolutia cifrei de afaceri si a numarului de salariati ne indreptateste sa credem ca pozitia societatii noastre va continua sa se consolideze in domeniul in care activam. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator, intr-un colectiv tanar care te va sprijini pentru a obtine rezultate foarte bune. Trimite-ne scrisoarea de intentie si CV-ul!
Pentru mai multe informatii consultati www.rematholding.ro.