ECONOMIST CONTABIL

HELINICK SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Lucrari de contabilitate constand in:
- efectuarea si / sau verificarea lucrarilor de contabilitate primara;
- prelucrarea de baze de date contabile si intocmirea de situatii contabile analitice;
- lucrari de contabilitate pana la nivel de balanta si bilant.

CERINTE

- Absolvent studii superioare; autorizat IAS
- Experinta minim 3 ani in contabilitate ? experienta in intocmirea de balante de verificare, declaratii fiscale, registre contabile, jurnale cumparari si vanzari, raportari anuale;
- O buna cunoastere a legislatiei fiscale si contabile;
- Bune cunostinte operare PC (Word, Excel, Outlook Express, navigare internet);
- Experienta in utilizarea programelor informatice de contabilitate
- Cunoasterea limbii engleze;
- Abilitati de lucru cu termene-limita;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Capacitatea de a lucra eficient in conditii de stres;
- Capacitate de organizare si disciplina a muncii.
- Disponibilitate pentru program de lucru prelungit, atunci cand se impune

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- posibilitati reale de dezvoltare a carierei;
- mediu de lucru dinamic si profesionist.

Import & instalari sisteme de electrosecuritate, antiincendiu, antiefractie, EAS, CCTV