Economist/ contabil

Quark Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- inregistreaza toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- realizeaza rapoarte periodice si/sau la cerere cu privire la situatia contului bancar si situatia fluxului de numerar
- intocmeste si depune declaratiile lunare/ trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale anuale
- se asigura de arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile
- mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.)
- intocmeste situatiile financiare anuale, precum si alte documente solicitate de catre autoritati

CERINTE

- studii superioare finalizate (preferabil: specializare in contabilitate sau finante-banci)
- experienta de min. 2 ani in domeniul financiar-contabil (contabilitate completa)
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiar-contabile romane
- bune cunostinte de operare PC (Excel, Word)
- limba engleza la un nivel cel putin mediu
- capacitate foarte buna de relationare si comunicare
- abilitatea de a lucra in conditii de stres
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, capacitate de lucru in echipa
- seriozitate, responsabilitate, dedicatie

In cadrul primei etape de recrutare se va sustine un test de evaluare a cunostintelor, a carui pondere in trecerea la etapa urmatoare a procesului de selectie este de 75%

BENEFICII OFERITE

- salariu negociabil, in functie de experienta
- mediu de lucru placut, intr-un domeniu dinamic si complex
- acces permanent la surse de informare profesionala
- oportunitati de perfectionare si avansare in cariera

DESCRIEREA FIRMEI

Furnizor de servicii contabile, consultanta fiscala, audit