ECONOMIST - CONTABIL

Brady Trade

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza si raspunde de inregistrarea documentelor contabile in softul de contabilitate.
Evidentierea operatiunilor din registrul de casa al societatii;
Inregistrarea facturilor emise de furnizorii de servicii;
Inregistrarea facturilor de achizitie marfa;
Verificarea descarcarii de gestiune si reconcilierea evidentei valorice din softul contabil cu evidentierea cantitativ valorica din softul de gestiune;
Evidentierea operatiunilor contabile aferente contractelor de leasing financiar;
Intocmirea notelor contabile privind salariile si taxele aferente salariilor;
Operatiuni contabile privind extrasele de cont bancar in lei si valuta;
Operatiuni contabile privind evidenta imobilizarilor corporale si a cheltuielilor cu amortizarea;

CERINTE

Studii superioare economice;
1 ani experienta in activitatea financiar-contabila in societati comerciale;
Cunostinte operare PC: Word, Excel, programe profesionale de contabilitate;
Atitudine pozitiva, abilitati de comunicare in cadrul departamentului financiar - contabil si in relatiile de colaborare cu celelalte departamente ale firmei.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv;
Bonuri de masa;
Bonusuri anuale.

Compania Brady Trade si-a inceput activitatea in august 1997 ca service auto pentru autoturismele Skoda. Un an mai tarziu, in 1998, Brady a devenit dealer autorizat Skoda si a inceput comercializarea autoturismelor apartinand acestei marci.

In septembrie 2005 a fost inaugurat noul showroom din Bd. Iuliu Maniu 291-301, la standarde europene, in dorinta de a veni in intampinarea clientilor nostri si de a le asigura conditii optime pentru achizitia de autoturisme Skoda noi si second-hand, buy-back, drive-test, pentru reparatii de mecanica, electrica, tinichigerie, vopsitorie, diagnoza, ITP, evaluari, tunning si alte servicii auto conexe.