ECONOMIST / CONTABIL

CONFIDENTIAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza si monitorizeaza activitatea departamentului financiar-contabil;
- Raspunde de realizarea partii financiare a planului de afaceri, cu prognozele si previziunile specifice, realizarea si respectarea bugetului anual de venituri si cheltuieli;
- Asigura intocmirea la timp si in conformitate cu dispozitiile legale a balantelor, bilanturilor contabile anuale, precum si a situatiilor lunare, trimestriale, semestriale si anuale privind principalii indicatori financiari;
- Analizeaza si propune masuri pentru cresterea rentabilitatii organizatiei;
- Elaboreaza si propune analize si rapoarte financiar-contabile pentru obtinerea de profit
- Asigura si raspunde de indeplinirea obligatiilor societatii catre bugetul de stat, unitati bancare, furnizori;
- Reprezinta compania in cazul controalelor financiare.

CERINTE

- Studii superioare economice;
- Experienta profesionala minim 3 ani;
- Cunostinte solide de legislatie financiar- contabila;
- Atestat de expert contabil (constituie avantaj);
- Cunostinte solide de utilizare a pachetului Office si a unui program de contabilitate;
- Cunostinte limba engleza;

- Foarte bune abilitati de organizare si coordonare;
- Dinamism si adaptabilitate;
- Abilitati de comunicare, prezentare si negociere;
- Gandire analitica si sintetica ;
- Orientat catre obtinerea de rezultate;
- Rezistenta la stres;
- Onestitate si confidentialitate.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant, pe masura pregatirii si experientei;
- Conditii de lucru deosebite, intr-un colectiv tanar si dinamic;
- Posibilitatea de dezvoltare in cadrul unui grup de firme solid si in expansiune.

Companie infiintata in anul 2001, lider de piata in domeniul dispozitivelor medicale, cu retea de distributie a produselor si serviciilor la nivel national.