Economist - Contabil

Sinapsa Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verific¿ înregistr¿rile contabile din eviden¿a primar¿ din punct de vedere al formei si al fondului

- Intocmeste situa¿ii de închidere de lun¿, de trimestru, de an: decont de TVA, declaratii c¿tre bugetul de stat, balanta de verificare, bilant contabil

- Întocmeste situa¿ii cu indicatorii economici pentru managementul societ¿tii

- Aduce la cunostinta conducerii societ¿tii situatia real¿ a activit¿tii economico-financiar¿

- R¿spunde de corectitudinea înregistr¿rii operatiilor contabile

- Reprezint¿ societatea în relatiile cu Administratia Financiar¿ si alte organe de control (Garda Financiar¿, etc)

- Obtine adeverinte de la autorit¿tile fiscale pentru participarea la licitatii, etc

CERINTE

- Studii superioare

- Experienta minim 1-2 ani

- Cunostinte operare PC

- Ordonata

- Aplicatii pentru lucrul cu cifre

- Abilitati de analiza a informatiilor

- Atitudine centrata pe obiective

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant+bonuri de masa

- Posibilitati de promovare

- Mediu de lucru profesionist

Sinapsa RU a fost infiintata in 2003 cu scopul de a oferii companiilor interesate servicii specializate de:
- recrutare si selectie;
- evidenta angajati;
- cursuri;
- evaluarea performantelor angajatilor;
- team-building;

Misiune : ne propunem sa oferim clientilor nostri cei mai buni candidati, programe performante de evidenta a angajatilor, cele mai bune cursuri adaptate nevoilor lor, sisteme complexe de evaluare a performantelor angajatilor si o gama diversificata de team-building.