ECONOMIST-CONTABIL

ProfiPower SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru are o experienta de peste 40 de ani designul si productia de piese pentru industria automobilelor.

Job description
• Pregateste bilanturi anuale si participa la intocmirea bugetului de venituri si cheltuieli
• Pregatirea situatiilor financiar-contabile si a declaratiilor financiare in relatia cu institutiile de stat (decont TVA, declaratia 100)
• Administreaza cash flowul companiei; plati, incasari
• Verifica contractele cu furnizorii
• Se ocupa de procesul de incheiere a anului fiscal
• Pregateste jurnalele de intrari si iersiri si se ocupa de registrele de contabilitate
• Inregistreaza, clasifica si centralizeaza tranzactiile si evenimentele financiare conform principiilor contabile general acceptate
• Intocmeste balantele lunare
• Foloseste diferite aplicatii cum ar fi: foi de calcul, baze de date relationale, pachete statistice si grafice in vederea elaborarii, folosirii si/ sau standardizarii informatiilor si generarii de rapoarte

CERINTE

Job requirements
• Min. 2 ani experienta ca si economist-contabil intr-o companie medie
• Studii superioare in finante-contabilitate
• Persoana analitica, foarte bune abilitati de comunicare
• Cunostinte solide despre practicile de contabilitate din Romania
• Foarte bune cunostinte de fiscalitate
• Cunostinte solide de Microsoft Office
• Persoana organizata, capabila sa prioritizeze
• Proactiv/ a
• Capabil sa lucreze sub presiune
• Foarte bune cunostinte de limba Engleza
• Bune cunostinte de limba Spaniola (reprezinta un avantaj)

BENEFICII OFERITE

Our offer:
• Training ca oferta permanenta
• Recompense pentru cei mai buni angajati
• Bonusuri pentru indeplinirea obiectivelor
• Pachet salarial motivant

Daca va intereseaza oferta noastra, vizitati website-ul nostru www.profipower.ro si trimiteti-ne CV-ul la adresa de mail recrutare@profipower.ro!

ProfiPower is a specialized recruitment company, dedicated to placing professionals with university or advanced degree in the following fields: finance, IT, human resources, sales and marketing, management, legal, and engineering. Our services include permanent and temporary recruitment as well as tailor made human resources-, in- and outsourcing solutions to meet the client\\\'s specific needs.