ECONOMIST-CONTABIL

V&V FISCONT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societate de contabilitate scoate la concurs urmatoarele posturi :
2 posturi Economist - contabil
1 post contabil
Descriere :
Economist - contabil
- efectuarea contabilitatii lunare pentru un numrar de clienti, stabiliti in functie de gradul de pregatire al candidatului(contabilizare si operare documente primare, calculul automat al salariilor, calclulul obligatiilor fiscale, intocmirea tuturor declaratiilor, bilanturi, alte declaratii prevazute de legi speciale)

Contabil
-efectuarea contabilitatii primare (intocmire registru de casa si efectuarea inregistrarilor contabile aferente, intocmire documente vanzare, NIR-uri, evidenta primara clienti, furnizori,operare documente banca, etc).

Descrierile de mai sus vor fi detaliate cu ocazia interviului.

CERINTE

Absolventi ASE - Fac. de Contabilitate
Experienta min. 6 luni
Limba straina - engleza (bine, foarte bine, cunoasterea foarte buna a legislatiei fiscale ,bune cunostinte in operare PC (Office, Internet, lucru cu baze de date,), rezistenta fizica si nervoasa, putere de concentrare, prestanta, capacitate de a face fata situatiilor ivite si interlocutorilor, interes pentru profesiunea exercitata, dorinta de perfectionare, flexibilitate, inteligenta, capacitate de studiere si de fundamentare a solutionarii problemelor aparute. CALITATEA DE EXPERT CONTABIL SAU EXPERT CONTABIL STAGIAR CONSTITUIE UN AVANTAJ

Contabil
Absolventi forme de invatamant cu profil economic, specializarea Contabilitate
Limba straina - engleza , cunoasterea buna a legislatiei fiscale si contabile, bune cunostinte in operare PC (Office, Internet, lucru cu baze de date,), rezistenta fizica si nervoasa, putere de concentrare, prestanta, capacitate de a face fata situatiilor ivite si interlocutorilor, interes pentru profesiunea exercitata, dorinta de perfectionare, flexibilitate, inteligenta, capacitate de studiere si de fundamentare a solutionarii problemelor aparute.

BENEFICII OFERITE

Negociabile. In functie de performantele in indeplinirea sarcinilor de serviciu.

DESCRIEREA FIRMEI

audit, consultanta, contabilitate, expertiza