Economist Contabil

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Contabilizarea extraselor de cont;
• Colaborarea cu departamentul de Colectare Debite in vederea clarificarii situatiei de client;
• Verificare solduri clienti;
• Verificarea exactitatii si corectitudinii inregistrarilor contabile la sfarsitul perioadei de raportare.

Vor fi selectate si contactate doar aplicatiile care corespund cerintelor postului, motiv pentru care rugam candidatii interesati sa mentioneze in aplicatia lor elementele care ii recomanda pentru jobul respectiv din punct de vedere al cunostintelor si experientei.

CERINTE

• Studii superioare economice;
• Min. 1 an experienta in domeniul Financiar – Contabil;
• Cunostinte MS Office (cunostinte avansate Excel);
• Dorinta de a invata, putere de asimilare a informatiilor;
• Capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii, responsabilitate, organizare.

BENEFICII OFERITE

• Mediu de lucru profesional;
• Traininguri;
• Oportunitati de dezvoltare a carierei in cadrul unei companii internationale

B.C.L. GROUP este o firma de servicii resurse umane cu rezultate foarte bune in diverse proiecte pentru numerosi clienti semnificativi in peisajul economic romanesc.