ECONOMIST - CONTABIL

Soter & Partners

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul dintre clientii nostri, o companie multinationala, lider pe segmentul de plati cash si on line in Marea Britanie si Irlanda,cautam pentru Romania o persoana dornica sa se alature unei echipe dinamice si sa isi dezvolte o cariera de succes intr-un mediu profesionist, pe pozitia:
ECONOMIST-CONTABIL

-Operatiuni contabile in zona de casa, banca, furnizori, clienti, mijloace fixe si gestiune fara etapa de balanta / bilant;
-Mentinerea relatiei cu bancile;
-Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare si de casa;
-Raportari periodice catre departamentul financiar-contabil;
-Respectarea procedurilor de lucru specifice

CERINTE

-Studii superioare de specialitate (economice);
-Experienta de 2-3 ani in contabilitate;
-Cunostinte de engleza la nivel mediu;
-Persoana deschisa, comunicativa cu atitudine pozitiva;
-Experienta in lucrul cu programe informatice de contabilitate este un avantaj;
-Bune abilitati de organizare si planificare.

Soter Advisory Services, membra a grupului de consultanta Soter & Partners, ofera servicii specializate de resurse umane.