ECONOMIST CONTABIL

VARTACO COMIMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raspunde, sub toate aspectele, de modul de intocmire a documentelor ce tin de contabilitatea primara;
- Raspunde, cu maxima responsabilitate, oricaror cereri venite din partea conducerii firmei;
- Realizeaza ducerea la indeplinire a sarcinilor conexe ce deriva din activitatea principala pe care o realizeaza in interiorul firmei;
- Participa activ la construirea unui climat comunicational pozitiv in cadrul colectivului din care face parte;
- Se incadreaza in norma specifica meseriei, din punctul de vedere al factorilor de stres;
- Intocmeste facturi, ordine de plata, chitante, registrul de casa, urmareste modul de decontare a avansurilor acordate salariatilor;
- Mentine relatia cu contabilul sef al firmei;
- Urmareste modul de plata a furnizorilor (respectarea termenelor scadente);
- Se ocupa de relatia cu banca (ordine de plata, extrase de cont).

CERINTE

- Studii superioare economice - finante contabilitate in efectuarea de operatiuni contabile: furnizori/clienti, operatiuni lei/valuta, garantii, leasing, gestiuni materiale, mijloace fixe, balanta si bilant;
- Experienta de minim 1 an intr-o pozitie similara;
- Cunostinte PC, avantaj lucru in sistem integrat EasyCont;
- Capacitate de analiza si stabilire prioritati;
- Comunicare si rezistenta la stress.

Firma distributie nationala cu materiale de constructii si amenajari interioare