Economist - Contabil

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Banca lei si valuta;
-Rapoarte legate de contabilitate;
-Reevaluari de conturi valutare;
-Amortizare;
-Operatii legate de inchiderea lunii: inchidere tva, stingere avansuri, diferente de curs valutar;
-Inchidere de balanta;
-Verificare gestiune;
-Informarea permanenta cu privire la modificarea legislatiei in domeniul contabilitatii si fiscalitatii.

CERINTE

-- Studii universitare economice;
- Cunostinte Limba Engleza nivel mediu
- Experienta in domeniu de minim 3 ani;
- Cunostinte bune de utilizare a MS Office (in special Excel);
- Cunostinte utilizare ERP constituie un avantaj;
- Persoana organizata, responsabila, atenta la detalii, bune abilitati de comunicare;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Abilitatea de a lucra atat indivudual cat si in echipa.

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru profesionist;
-Salariu motivant, pachet de beneficii complex;
-Posibilitati de dezvoltare profesionala.

B.C.L. GROUP este o firma specializata in resurse umane, ce ofera servicii de recrutare si consultanta.
„Noi adaugam valoare capitalului uman”

Clientul nostru este o companie de fashion retail si ocupa un loc relevant in Europa pe aceasta piata.