ECONOMIST - CONSILIER IN RELATII ECONOMICE INTERNATIONALE

EXCON CONSULTANTA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea unor studii asupra fenomenelor si proceselor de ansamblu ale economiei romanesti si asupra tendintelor economice globale, respectiv analiza cadrului economic mondial actual si de perspectiva.
Proiectele de cercetare presupun teme referitoare la modele de dezvoltare economica, mecanisme economice, componente, institutii de piata, relatia dintre elementul politic si cel economic, determinarea ciclurilor de dezvoltare economica etc.

CERINTE

a). Pregatire: studii superioare de lunga durata urmate in cadrul facultatilor de studii/stiinte economice si/sau cursuri postuniversitare, de masterat sau doctorat in domeniul economic.
Oferta se adreseaza si studentilor aflati in ultimul an de studii.
b). Abilitati si aptitudini necesare:
- cunostinte foarte bune de cultura generala;
- o buna cunoastere a evolutiilor economice internationale;
- cunoasterea foarte buna a cel putin unei limbi straine de circulatie internationala;
- capacitate de analiza, abstractizare, interpretare;
- capacitate de exprimare rapida, clara si fluenta a ideilor;
- creativitate, adaptabilitate la sarcini;
- abilitati de lucru in echipa;
- disponibilitate pentru lucrul in ture;
- cunostinte de utilizare a computerului la nivel bun.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant. Se acorda bonusuri in functie de performante.

Obiectul principal de activitate este selectia si plasarea de forta de munca pe teritoriul Romaniei