ECONOMIST- COMPANIE MULTINATIONALA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
Asigura predarea situatiilor financiare la termenele stabilite;
Intocmeste registrele de casa in lei si valuta conform normelor interne si legislatiei in vigoare, pastreaza evidenta numerarului din casierie;
Verifica, intocmeste si inregistreaza in contabilitate documentele legate de clienti (corelatie –RSMS- import SUN- facturi-situatii centralizatoare, confirmari de solduri );
Intocmeste documentele pentru tranzactiile bancare in lei si valuta in limitele aprobate;
Intocmeste registrul jurnal si registrul inventar sub indrumarea Contabilului Sef;
Tine evidenta facturilor emise de companie conform normelor in vigoare;
Intocmeste situatia lunara privind utilizarea PRF-urilor (Purchase Request Form) de catre salariatii Companiei;
Reconciliaza impreuna cu Contabilul Sef soldurile fiecarui cont bilantier la fiecare inchidere de luna si intocmeste situatiile ce se impun;
Verificarea saptamanala a Registrului de casa
Intocmeste si preda raportul privind fluxul de numerar, dupa ce a primit acordul Directorului Economic, in fiecare zi de marti pentru saptamana precedenta

CERINTE

sa aiba cunostinte foarte bune de limba engleza;
detina permis de conducere cat. B
sa fie absolvent al unei universitati cu profil economic;
sa aiba cunostinte bune de operare PC si cunostinte de utilizare a mijloacelor moderne de comunicare;
sa demonstreze usurinta, claritate si coerenta in exprimare
sa aiba un stil de lucru organizat
sa aiba o tinuta si un comportament ireprosabil;
sa fie capabil sa lucreze independent, fara supravegherea continua a sefului direct (poate doar ocazional);
sa fie capabil sa-si planifice activitatea, stabilindu-si cu responabilitate prioritatile zilnice pentru asigurarea fluentei in activitatea sa, asfel incat sa se poata incadra in termenele de raportare impuse;
sa fie capabil sa intocmeasca clar si concis situatiile solicitate de Management si la termenele stabilite;
sa cunoasca foarte bine reglementarile impuse de Legea Contabilitatii si celelalte legi aplicabile.

BENEFICII OFERITE

integrarea intr-o echipa dinamica si profesionista
pachet salarial motivant
abonament institutie medicala de renume
decontare transport
bonusuri in functie de performante
acces la programe educationale