ECONOMIST - COMERT EXTERIOR

SKILL TRAINING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmirea documentatiei necesare importurilor;
- solicitarea eliberarii documentelor necesare;
- importurilor de la institutiile statului abilitate;
- coordonarea activitatii de transport a marfii importate;
- mentinerea relatiei cu partenerii de afaceri externi ai companiei;
- mentinerea relatiei de colaborare cu directorul comercial, directorul de fabrica, serviciul productie, etc.

CERINTE

Ai absolvit facultatea de curand si esti in cautarea unei companii care investeste in angajatii sai si apreciaza munca depusa?
Ti-a placut sa studiezi si doresti sa iti formezi experienta in domeniul comertului exterior?
Aceasta este SANSA ta! Trimite ACUM CV-ul tau!

- sa ai studii superioare finalizate, ASE – Relatii Economice Internationale;
- sa ai bune cunostinte teoretice referitoare la derularea de contracte la nivel international. Experienta in domeniul comertului exterior va reprezenta un avantaj;
sa ai cunostinte avansate de operare PC (MS Office, internet);
- sa cunosti la nivel avansat doua limbi straine de circulatie internationala: limba engleza; limba franceza constituie un avantaj;
- sa dai dovada de seriozitate si respect fata de orice persoana cu care vei colabora;
- sa iti doresti sa inveti si sa te perfectionezi.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant;
- prime periodice;
- un mediu de lucru modern si provocator;
- traininguri de perfectionare profesionala;
- excelente oportunitati de afirmare profesionala.

SKILL TEAM este o agentie de Resurse Umane care ofera solutii complete de personal. Serviciile firmei sunt concepute pentru a se adapta tuturor solicitarilor: recrutare si selectie pentru orice domeniu de activitate, head-hunting, evaluare si testare psihologica, training, consultanta in Resurse Umane.

Identificam si recrutam profesionisti, testam calitatile, evaluam nivelul de experienta, propunem si dezvoltam sisteme de pregatire profesionala si motivationala, analizam echipa companiei client si dezvoltam actiuni stimulative la nivel organizational, oferim consultanta in domeniul Resurselor Umane.

Stabilim relatii de afaceri pe termen lung cu clientii nostri prin faptul ca le intelegem valorile, scopul si mediul de afaceri.

www.SkillTeam.ro