Economist ¿ business planner

DISTRIGAZ SUD S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiunile postului :
¿ Creaza si gestioneaza modele economice care permit managementului luarea deciziilor adecvate in domeniul lucrarilor de investitii, control al cheltuielilor sau al finantarii;
¿ Elaboreaza si pune in aplicare modele economice pentru societate in ansamblul său si pentru diferitele sale activitati;
¿ Intervine pe modelul de calcul al tarifelor si preturilor reglementate, prezentate de ANRGN (Autoritatea de Reglementare Nationala a Gazelor Naturale);
¿ Contribuie cu know-how-ul său la derularea operatiunilor de achizitie concepând o modelizare a rentabilitatii societatilor tinta.
Responsabilitati :
¿ Este raspunzator de calitatea si de relevanta modelelor economice pe care le gestioneaza;
¿ Raspunde intr-o maniera operationala solicitarilor directiilor operationale ale companiei pentru efectuarea calculului de rentabilitate.

CERINTE

Cerintele postului :
¿ Experienta de minim doi ani intr-o societate multinationala in domeniul constructiei de modele financiare pentru validarea deciziilor de investitii si evaluarea rentabilitatii lor / banca (elaborare modele economice de achizitii de societati) / Cabinet de Audit
¿ Studii superioare economice
¿ Foarte bune cunostiinte de operare MS Office (Word, Excel, PowerPoint)
Alte cerinte:
¿ Planifica si administreaza resursele si adapteaza activitatile in mod adecvat si la timp
¿ Capacitate de analiza si sinteza
¿ Are cunostiinte despre piata si poate anticipa evolutia acesteia
¿ Raporteaza superiorilor si actioneaza in functie de directiile trasate de conducere
¿ Abilitati de comunicare
¿ Capacitatea de a-si stabili prioritatile
¿ Rigurozitate
¿ Credibilitate

BENEFICII OFERITE

¿ Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala
¿ Lucru intr-o echipa dinamica si profesionala

DISTRIGAZ SUD S.A., filiala a grupului Gaz de France, lider pe piata distributiei si comercializarii gazelor naturale