Economist Birou Contabilitate

Bursa Romana de Marfuri SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiective principale:
- Elaborarea in termen a lucrarilor de contabilitate interna de gestiune.
- Transmiterea, in format fizic, a documentelor contabile catre firma externa de contabilitate.
- Organizarea si derularea operatiunilor de salarizare in cadrul firmei.

CERINTE

Nivel de studii: studii superioare
Experienta profesionala: minim 5 (cinci) ani experienta in domeniul financiar-contabil
Competente:
- cunostinte economice generale
- cunoasterea legislatiei contabile in vigoare
- cunoasterea mecanismelor financiar-contabile ale firmei
- capacitate de concentrare, analiza si sinteza
- abilitati de comunicare
- memoria cifrelor
- discernamant si capacitate de a rezolva problemele
- capacitate de deductie logica
- rezistenta la stres si efort
Abilitati PC: operare – Word, Excel, programe de contabilitate, programe de salarizare

BENEFICII OFERITE

se va discuta in urma interviului

obiect principal de activitate administrarea pietelor bursiere