Economist Achizitii

ANTICOROSIV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Achizitia de pe pietele interne si externe a materiilor prime si materialelor necesare companiei;
- Identificarea furnizorilor, evaluarea furnizorilor traditionali si propunerea furnizorilor alternativi;
- Monitorizarea, analiza si raportarea activitatii de achizitii;
- Asigurarea parteneriatului cu furnizorii si mentinerea corespondentei cu acestia.
- Asigurarea relatiei cu vama si cu organismele statului in vederea achizitionarii marfurilor din import.

CERINTE

Candidatul ideal este
- o persoana organizata, dornica sa invete si sa isi dezvolte compententele in domeniul achizitiilor,
- absolvent al studiilor superioare economice cu licenta sau in proces de licentiere,
- bun cunoscator al limbii engleze la nivel conversational si pentru corespondenta;

- cunoasterea legislatiei vamale si a procedurilor de lucru cu vama,
- experienta in relatia cu vama constituie un avantaj,
- permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Bonusuri in functie de performante;
- Managementul carierei prin instruire si consiliere;
- Bonuri de masa;

Producator unic in Romania al placilor din policarbonat celular.
Lider national in realizarea protectiei suprafetelor de metal si beton pentru instalatii si constructii.