Economist Accounting

QUALIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam pentru clientul nostru, o importanta firma de consultanta financiara, 2 pozitii de Economist Accounting.

Responsabilitati:
• Inregistrarea cronologica si sistematica a operatiunilor financiar-contabile angajate de clientul companiei
• Finalizarea balantei de verificare lunare
• Intocmirea declaratiilor fiscale lunare
• Intocmirea situatiilor financiare
• Asistenta clientului in cazul unui control fiscal si/sau a unui audit
• Intocmirea pachetelor de raportare
• Acordarea de consultanta contabila
• Asigurarea relatiei cu clientul

CERINTE

• Studii obligatorii: superioare în domeniul economic
• Experienţă relevantă în domeniul financiar/contabil de minim 2 -3 ani
• Cunoştinţe de limbă engleză/ franceza nivel mediu - avansat
• Excelente abilităţi de utilizare a computerului ( Excel,Word,Ciel - prezinta avantaj)
• Abilităţi deosebite de prelucrare numerică şi interpretare date
• Simţ pentru detaliu şi atenţie distributivă
• Promptitudine şi acurateţe în respectarea instrucţiunilor
• Eficienţă în comunicarea verbală şi scrisă
• Capacitate mare de organizare

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Cursuri periodice de perfecţionare
Tichete de masă

Qualia este o companie de resurse umane cu capital romanesc, orientata catre o continua dezvoltare.
Oferim servicii de calitate in sfera resurselor umane atat pentru companii cat si pentru candidati.