Economist

Casa de Insolventa Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul postului are rolul de a asigura implementarea politicilor economice astfel încat la nivel de firmă să se respecte legislația în vigoare, organizarea înregistrării corecte și la zi în evidența contabilă a companiei a tuturor documentelor referitoare la operațiunile de capital, imobilizărilor, stocurilor de orice natură, terților, trezoreriei, salariilor, veniturilor, cheltuielilor și rezultatelor.
Întocmirea balanței de verificare, declarații fiscale lunare/trimestriale și semestriale, situatii financiare interimare si anuale.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- Studii superioare economice;
- Cunoștinte PC foarte bune, word, excel;
- Cunoștinte de legislatie fiscală și contabilă;
- Alte acreditări economice constituie avantaj;
- Avantaj cunoașterea unei limbi străine.
- Persoană serioasă, responsabilă, rezistentă în condiții de stres, adaptabilă la munca în echipă;

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Mediu de lucru profesionist

DESCRIEREA FIRMEI

Lider de piata in domeniul insolventei