ECONOMIST

Rematholding

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:
• Inregistreaza operatiuni financiar – contabile;
• Verifica, intocmeste si transmite zilnic necesarului de plati;
• Raspunde de evidenta facturilor de furnizori pentru materialele care intra prin magazie pe baza de nota de intrare-receptie si a iesirii de stocuri de material din magazie pe baza de bon de consum;
• Raspunde de evidenta facturilor de furnizori pentru servicii;
• Raspunde de evidenta impozitelor si taxelor la bugetele locale si urmareste achitarea acestora in termenele legale;
• Raspunde de completarea lunara a Jurnalului de cumparari;
• Raspunde de intocmirea declaratiei 390, D 394;
• Raspunde de achizitionarea si gestionarea documentelor cu regim special;
• Participa la inventarierea periodica a valorilor patrimoniale;
• Asigura pastrarea tuturor documentelor justificative care au stat la baza inregistrarilor in evident contabila.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
* absolvent studii superioare in domeniul financiar-contabil;
* cunostinte contabilitate generala;
* experienta in domeniul financiar-contabil minim 3 ani (note contabile, balante, declaratii);
* cunostinte Word, Excel;
* experienta de lucru in sisteme de contabilitate (avantaj WIZCOUNT si Wizsalary );
* bune cunostinte legislative;
* limba engleza.

BENEFICII OFERITE

OFERIM
* salariu motivant;
* prime in functie de realizari;
* tichete de masa;
* formare profesionala.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de colectare si verificare deseuri