Economist

QLT.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura procesarea si controlul viramentelor internationale prin internet banking:
-Actualizeaza si verifica zilnic soldurile in lei si in valuta prin internet banking;
-Preia zilnic cursurile valutare si le transmite catre departamentele firmei;
-Liciteaza cumpararea de valuta si negociaza cursul de schimb;
-Efectueaza platile externe prin internet banking conform termenelor indicate de superiorul ierarhic;
-Justifica platile externe la banca;
-Intocmeste pentru conducerea firmei situatii privind evolutia cursului valutar;
-Intocmeste rapoarte zilnice privind nivelul lichiditatilor disponibile.

Asigura procesarea viramentelor interne in relatia cu tertii si bugetul statului:
-Efectueaza platile catre furnizorii interni prin internet banking;
-Pregateste documentatia necesara pentru obtinerea de scrisori de garantie bancara;
-Pregateste documentatia pentru deschiderea de conturi bancare;
-Efectueaza platile catre bugetul de stat pentru impozitele si taxele societatii.

CERINTE

Cerinte:

- studii superioare de specialitate;

- experinta pe o pozitie similara;

- cunostinte de limba engleza;

- cunostinte de utilizare a unui soft de specialitate.

Raporturile de afaceri promovate de noi implica acceptarea premisei ca singura modalitate de obtinere a succesului este aceea in care toate partile implicate castiga, iar acest succes nu se poate obtine dintr-o simpla joaca.
Valorile noastre sunt: Profesionalism, Inovatie, Calitate.

Consultantii si colaboratorii nostri au diferite specializari, precum: psihologie-sociologie, drept, managementul organizatiei, marketing si relatii internationale. Acestia sunt pregatiti sa initieze, sa deruleze si sa finalizeze orice tip de proiect: recrutare clasica, head-hunting, executive search in toate domeniile de activitate: FMCG, farmaceutic, constructii, domeniul tehnic, IT, turism/hoteluri, auto, media, publicitate, transport, servicii, productie, agricol, imobiliar, bancar etc.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul unui candidat si de a identifica capacitatea acestuia de a se integra in echipe si de a aduce plus valoare echipelor respective.