Economist

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmirea bugetelor de cheltuieli

Lunar, culege necesarul valoric de cheltuieli pentru fiecare departament in parte (necesar solicitat fiecarui sef de departament)/ pe fiecare unitate in parte;
Intocmeste bugetul (lunar) fiecarui departament/unitate, acesta fiind supus aprobarii Directorului General;
Dupa aprobarea bugetului, se aduce la cunostinta fiecarui sef de departament bugetul aprobat;
Verifica incadrarea cheltuielilor in bugetele lunare stabilite pe fiecare centru de cost;
La finele fiecarei luni se va face analiza financiara a fiecarui departament/unitati in parte (venituri/cheltuieli).
Atributii financiare:
Evidenta fiselor de clienti, monitorizand soldurile in functie de scadentar si realizeaza punctajele cu acestia, ori de cate ori este necesar;
Inregisteaza facturile in fisele de cont si a platilor efectuate catre acestia;
Evidenta instrumentelor de plata si urmareste scadenta acestora;
Verificarea extraselor bancare si a registrelor de casa;
Preia zilnic cursurile valutare si le transmite catre departamentele firmei
Intocmeste diverse rapoarte.

CERINTE

Studii economice finalizate;
Experienta in financiar minim 1 an
Avantaj, experienta in analiza financiara;
Persoana atenta la detalii;
Abilitati dezoltate de comunicare.