Economist

FDFEE ELECTRICA MUNTENIA SUD

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evidenta sintetica si analitica a extraselor de cont
- Creditarea in sistemul de facturare a ordinelor de plata apartinand zilei de prelucrare a extrasului
- Rezolvarea incasarilor eronate
- Stabilirea avansurilor
- Relatii date abonatilor referitoare la incasarea energiei electrice
- Furnizarea de informatii legate de incasarile de energie electrica in vederea intocmirii de rapoarte operative si dari de seama statistice
- Furnizarea de informatii necesare pentru Compartimentul Juridic pentru consumatorii rau platnici, in vederea actionarii lor in justitie in vederea recuperarii debitelor

CERINTE

- Studii superioare economice

Obiectul de activitate il constituie distributia si furnizarea energiei electrice si asigurarea infrastructurii de comunicatii si informatica, care sa permita utilizarea unui management performant in conditiile deschiderii pietei si prezentei competitiei in aceste domenii