ECONOMIST

Distrigaz Sud S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaborarea si implementarea politicilor, procedurilor si proceselor de facturare, incasare si credit clienti.
- Monitorizarea si coordonarea activitatii sucursalelor de comercializare gaze naturale, cu privire la urmarirea clientilor si recuperarea debitelor financiare restante;
- Acordarea sprijinului necesar sucursalelor in vederea atingerii obiectivelor propuse;
- Dezvoltarea si asigurarea implementarii procedurilor de tratare facturi cu termen de plata depasit si/sau creante neperformante;
- Respectarea legislatiei in vigoare si informarea colegilorsefilor interesati in legatura cu modificarile survenite.

CERINTE

- Capacitate de planificare si organizare;
- Disponibilitate de invatare;
- Creativitate;
- Initiativa;
- Abilitati de comunicare
- Cunoasterea lb. Franceza sau Engleza (minim ¿ nivel mediu);
- Cunostinte operare MS Office (Word, Excel, PowerPoint)

BENEFICII OFERITE

- Un mediu de lucru profesionist si dinamic
- Training de specialitate

Distrigaz Sud ¿ filiala a grupului Gaz de France ¿ detine o pozitie importanta pe piata gazelor naturale din Romania si tinteste sa devina un actor important intr-o Europa noua a energiei